تیپزاجین خامجین خام چیست؟ معرفی جین خامدنیای مدنکات و ترفند هاهمه آنچه باید درمورد جین خام بدانید

جین خام چیست؟ معرفی جین خام – تیپزا – مد لباس – ست لباس – تیپ مردانه

جین خام چیست؟ معرفی جین خام

جین خام چیست؟ معرفی جین خام :‌ شلوار جین معمولی همراه با دفترچه راهنما ارائه نمی شود، اما شلوار جین معمولی فقط شلوار جین معمولی است. و اگر از آن دسته از مردانی هستید که به ترندهای جین علاقه دارید یا همیشه در تلاش هستید تا چیزی اضافی را به ظاهر خود اضافه کنید، یک جین جین خام که به زیبایی پوشیده شده است می تواند دقیقا همان چیزی باشد که هرگز نمی دانستید به آن نیاز دارید. در این مطلب به معرفی جین خام خواهیم پرداخت.

جین خام چیست؟

در پاسخ به سوال جین خام چیست؟ معرفی جین خام را در این مطلب بخوانید. وقتی برای برداشتن یک شلوار جین جدید به خیابان می روید، شلوارهایی که چوب لباسی را در می آورید ممکن است شلوار مورد علاقه تان را نیابید. آنها رنگ شده، شسته شده اند، منقبض شده اند، کشیده شده اند و بقیه چیزها، در حالی که جین خام در معرض هیچ یک از این روند رنگرزی قرار نمی گیرد. مستقیماً از ماشین بافندگی (دستگاهی که پارچه روی آن می‌چرخند) برداشته می‌شود، به شکل پا یا ژاکت دوخته می‌شود و به شما فروخته می‌شود.

پس چرا برای چیزی که نیاز به کار کمتری دارد چندین برابر قیمت می پردازید؟ شلوار جین خام اغلب در دسته های کوچک، توسط دستان مجرب، در کشورهای پرهزینه مانند ژاپن و آمریکا ساخته می شود. علاوه بر این، آنها به گونه ای ساخته شده اند که در برابر ضرب و شتم مقاومت کنند و از مواد درجه یک استفاده می کنند که به مراتب از کیفیت مشابه خود در بازار انبوه فراتر می رود.

بیشتر بخوانید: معرفی مدل های مختلف شلوار مردانه

مزایای جین خام چیست؟

مزایای واقعی جین خام در رنگ پریدگی و تناسب آن نهفته است. این شلوار جین در ابتدا سفت و تیره است، اما با گذشت زمان به پاهای صاحبش قالب می‌زند، گشاد می‌شود و الگوهای محو منحصربه‌فردی در قسمت‌های پوشیده ایجاد می‌کند (البته به شرطی که خیلی زود آن‌ها را نشویید). اینها معمولاً شامل پشت زانوها (لانه زنبوری)، ران ها  جیب هایی که کیف پول/تلفن خود را در آن قرار می دهید و جایی که جین روی مچ پا قرار می گیرد، می شود.

جین خام و جین گرد بافت: تفاوت در چیست؟

تازه واردان به دنیای جین معمولاً با دو کلمه اصلی: خام و سلفج سردرگم می شوند. پس بیایید یک بار برای همیشه آن را روشن کنیم.

جین خام

جین خام، همانطور که در بالا توضیح داده شد، جینی است که تحت هیچ گونه فرآیند شستشو یا آزاردهنده ای قرار نگرفته است و باعث سفت شدن و پر از رنگ آبی تیره نیلی شده است.

جین گرد بافت

جین گرد بافت به لبه‌های بسته روی جین اطلاق می‌شود که روی دستگاهی به نام بافندگی شاتل چرخیده شده است. این معمولاً به صورت یک نوار سفید رنگ دیده می‌شود که وقتی شلوار جین با کاف یا پین رول می‌شود، نمایان می‌شود که ظاهری تمیز و تمام‌شده می‌دهد و از باز شدن مواد جلوگیری می‌کند. تولید آن گران‌تر است و معمولاً به عنوان یک مشخصه جین با کیفیت دیده می‌شود.

این سردرگمی به این دلیل رخ می‌دهد که جین خام اغلب دارای لبه است و بالعکس. اگرچه همیشه اینطور نیست.

جین خام چیست؟ معرفی جین خام - تیپزا - مد لباس - ست لباس - تیپ مردانه

بیشتر بخوانید: مدل های جدیدی از شلوار جین مردانه

جین خام غیرسنفوریزاسیون و سنفوریزاسیون

در حالی که جین خام در واقعی‌ترین شکل خود مستقیماً از ماشین بافندگی بیرون می‌آید، فرآیندی به نام سانفوریزاسیون در سال‌های اخیر رایج شده است، که از انقباض مشخصی جلوگیری می‌کند که می‌تواند فرآیند خرید شلوار جین خام در سایز درست را تقریباً به اندازه پوشیدن آن‌ها دردناک کند. بار اول.

جین سانفوریزاسیون

جین سانفوریز شده از طریق بخارپز شدن و کشیده شدن انجام می‌شود که بیشتر چروکیدگی را قبل از دوختن پارچه به یک شلوار جین از بین می‌برد. 

جین غیرسنفوریز شده

“Unsanforized حالت بافندگی است: تازه از ماشین بافندگی خارج شده و این روند را طی نکرده است. آنهایی از ما در یک سن خاص این را به عنوان “کوچک شدن به تناسب” می دانند. سایز جین بدون سنفورز حدود 10 درصد کاهش می یابد، بنابراین شلوار جین قبل از پوشیدن به خیس خوردن نیاز دارد تا چروکیدگی آن از بین برود. این کار را می توان با غوطه ور کردن آنها در یک وان حمام پر از آب ولرم برای حدود 30 دقیقه انجام داد. برای امتیازهای دیوانه کننده بیشتر، می توانید شلوار جین را هنگام نشستن در حمام بپوشید تا از تناسب کامل با تیپ بدنی خود اطمینان حاصل کنید. پس از انجام این کار، آنها را در بیرون از خورشید با یکی از حلقه های کمربند آویزان کنید تا مطمئن شوید که شکل خود را از دست نمی دهند. اما فراموش نکنید که ابتدا آنها را بردارید.

نحوه انتخاب سایز و مناسب شلوار جین خام مناسب

همه این متغیرها انتخاب یک شلوار جین خام را که شما را در پارچه غرق نمی‌کند یا گردش شما را قطع نمی‌کند سخت می‌کند.

وقتی صحبت از نحوه تناسب جین خام می شود، این نکات را در نظر داشته باشید:

به عنوان یک قانون سرانگشتی، اگر غیرسنفورز را انتخاب می‌کنید، برای سازگاری با انقباض، یک اندازه بالا بروید. برای سنفورز، برعکس است. این نوع جین در چند هفته اول پوشیدن کمی کش می‌آید، عمدتاً در قسمت صندلی، کمر و ران‌ها، بنابراین اگر به تناسب مناسبی علاقه دارید، باید این را در نظر بگیرید.

جین خام چیست؟ معرفی جین خام - تیپزا - مد لباس - ست لباس - تیپ مردانه

سبک را در نظر بگیرید

هر شلوار جین خام سبک یا تناسب متفاوتی خواهد داشت. از لاغر گرفته تا برش بوت، تا ساق صاف و شلوار جین، می‌توانید شلوار جین خام را در سبک‌های بسیار متنوعی پیدا کنید.

جدای از ترجیحات شخصی، استایل نیز بر تناسب شلوار جین شما تأثیر زیادی دارد.

ناگفته نماند که شلوار جین تنگ بسیار تنگ‌تر از ساق‌های راسته می‌آید، و اگر طرفدار پوشیدن لباس‌های محدود نیستید، این چیزی است که باید به خاطر داشته باشید.

به یاد داشته باشید، جین خام زمان بیشتری برای ورود به آن نیاز دارد، بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که استایل و تناسبی را انتخاب می‌کنید که برای بدن شما راحت‌تر باشد.

بیشتر بخوانید:نکات مهم برای مردان در استایل با شلوار جین

به گشاد شدن آن فکر کنید

جدای از مدل ساق شلوار جین، جین خام در مدل‌های مختلف ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید شلوار جین پایین‌تر روی باسن‌تان بنشیند، می‌توانید یک جین جین کم‌قد را انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر ظاهر و احساس سبک‌تر را ترجیح می‌دهید، شلوار جین کمر بلندتری را انتخاب کنید.

وقتی صحبت از بلند شدن به میان می‌آید، شما می‌خواهید شلوار جین به‌جای آویزان شدن از باسن، به خوبی روی بدن شما قرار بگیرد.

جین خام چیست؟ معرفی جین خام - تیپزا - مد لباس - ست لباس - تیپ مردانه

با این حال، مهم نیست که چه نوع شلوار جین خام را انتخاب کنید، مطمئناً محکم‌تر از جفت‌های دیگر می‌آیند، زیرا شکستن این مواد سفت و سخت مدتی طول می‌کشد.

نحوه شکستن شلوار جین خام

حالا قسمت سرگرم کننده. شکستن جین خام خوشایندترین تجربه نیست. تصور کنید که فعالیت های روزانه خود را با پاهای خود در مقوا انجام می دهید و در نیمه راه خواهید بود. 

اما آن را نگه دارید. شاید در ابتدا باورش سخت باشد، اما همان شلوار جینی که امروز بالا و پایین رفتن از پله ها را تقریبا غیرممکن می کند، تا سال آینده راحت ترین جفتی خواهد بود که تا به حال در زندگی خود داشته اید. نتیجه خواهد داد. ایمان داشتن. چمباتمه نزنید

جین خام خود را اغلب بپوشید

سریع ترین و ساده ترین راه برای شکستن شلوار جین خام، پوشیدن آن است. آن‌ها را در اطراف خانه‌تان بپوشید و در حین انجام کارهایتان شروع کنید به کشش آن‌ها و فرم دادن به بدنتان. در نهایت، چین‌های طبیعی در اطراف مکان‌هایی که می‌نشینید، اطراف سرآستین‌های شلوار جین و وسایلی که در جیب دارید ظاهر می‌شوند.

جین خام چیست؟ معرفی جین خام - تیپزا - مد لباس - ست لباس - تیپ مردانه

برای ناراحتی آماده شوید

نقطه ضعف شکستن شلوار جین خام این است که راحت ترین فرآیند نیست. شلوار جین روی بدن شما سفت می شود و احتمالاً دامنه حرکتی شما را به طور جدی محدود می کند. همچنین ممکن است مالش رنگ یا “رنگ دهی یا ترشح ” رنگ را تجربه کنید.

به این دلایل، ممکن است نخواهید شلوار جین خود را در یک شب بیرون از منزل یا در خانه دوستتان که پر از مبلمان سفید است بپوشید.

چند هفته وقت بگذارید تا جین خام را راحت کنید و بعد از آن، دیگر هرگز به سراغ شلوار جین دیگری نخواهید رفت.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب استفاده کنید. مهم ترین نکته ای که باید در مورد شلوارهای جین خام بدانید سفتی و عدم تطبیق پذیری ان هاست بنابراین ممکن است کمی زمان ببرد که مورد علاقه شما باشد و با فرم بدن شما تطبیق پیدا کند. اگگر به این مطلب علاقمند بوده اید پیشنهاد می کنیم بخوانید: نکاتی برای خرید شلوار جین متناسب با فرم اندام آقایان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا